Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun TSO’nun bütçesi 5.9 milyon TL « Geri
Samsun TSO’nun bütçesi 5.9 milyon TL
Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2014 yılı tahmini gelir-gider bütçesi 5 milyon 900 bin TL olarak oy birliği ile kabul edildi.
 26 Aralık, 2013


Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2014 yılı tahmini gelir-gider bütçesi 5 milyon 900 bin TL olarak oy birliği ile kabul edildi. 2014 tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni yılın herkese sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini de temenni etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi (STSO), 2013 yılının son toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantı, yoğun tempoda geçti. Gündeme geçilmesinin ardından TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasındaki yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirdi. Sözlerine Çorum yöresine ait ‘Fırsat Elde İken Bir Amel Kazan’ adlı türkünün sözleriyle başlayan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "2014 bütçesini sizlere sunacağız. İyi hesap edin, kalkın burada konuşun. Yarın bize bir şey söylemeyin” dedi.

2013 faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapan Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, “Macaristan hükümetiyle yaptığımız görüşmelerde Samsun TSO üyesi iş adamlarımız Schengen (Şengen) vizesi ile görüşmeler sonucunda 2 ile 4 yıl arasında çalışmalar yapabilecek. Bize ayrıca multi vize verecekler. Bu gelişme iyi bir görüşmedir. Uzun bir süre vize verilecek. Bununla ilgili biz sizlere referans olacağız. Bununla ilgili geniş bilgileri bizlerden alabilirsiniz” diye konuştu. Fuar ve Kongre Merkezi ile Lojistik OSB ile yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Murzioğlu, “Fuar ve Kongre Merkezimiz sona erdi. Yakında ihaleye çıkacağız. Bununla ilgili diğer merkez yapmış odalardan bilgiler aldık. Çalışmaları yaptık. İnşallah Ocak 2014 yılı içerisinde Fuar ve Kongre Merkezimizin ihalesini yapacağız” dedi.

Lojistik OSB ile ilgili gelişmeler hakkında da bilgi veren Murzioğlu, “Bununla ilgili Samsun Valimiz Hüseyin Aksoy’un büyük çabaları oldu. 2014 yılı girmeden 2013 yılı emlak fiyatları ile Bakanlar Kurulu kararından çıkartabilirsek, bu tapuları çok cüzi bir fiyatla tapularını alacağız. Bize ileri ki zamanlarda ‘Ne yapıyorsunuz orada?’ dedikleri zaman, ‘Lojistik OSB’nin tapusunu aldım’ demek bile yeterli olacaktır. Bunun için sizden yetki isteyeceğiz. 2009’da yılından bugüne kadar bizim ortak olduğumuz kurumlara ödediğimiz paralar 6 milyon 316 bin 579 liradır. Bunu 3 milyon 18 bin lirasını Fuar ve Kongre Merkezi’ne verdik. Bunu Samsun’a sizin sayenizde kazandırdık. Sırada Lojistik OSB var. Lojistik OSB’nin AB’den 44 milyon Euro hibesi var. Biz OSB’lerde tahsis yapıyoruz. Burada tahsis yapılmayacak. Bu hibeyi alırsak oranın alt yapısını biz yapacağız. Buradaki işletmecilere kiraya vereceğiz. Bu uygulama yapılırsa ve yüzde 50 ortağı da bu Oda olursa, Samsun TSO’nun üyelerinin aidatlarına ihtiyacı kalmaz” diye konuştu.

Yeni Samsun TSO hizmet binası konusuna da değinen Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, “Bu alan 6 bin 600 metrekareydi. Biz burayı 2 bin metrekare yeri 2 bin 500 liraya tapusuyla aldık. Beni samimi görenler buranın yerinin daha yüksek bir fiyata alındığını söyledi. Doğru yüksek fiyata aldık. Ama bunun sebepleri vardı. Aynı yerde metrekaresi 900 lira olan yerler vardı. Bu yerin emsali 2,2’dir. Bizim yerimizin emsali ise 5’tir. Burası 2 bin metrekare değil 6 bin 600 metrekareydi. Burası satış harici bir şey yapılamadığı için yer 2 bin 200 metrekareye, geri kalan 4 bin 400 metrekare ise bahçe ve park yapılarak bizim arazimizin yanına getirilecek. Emsali yüksek olduğu için bu fiyata aldık. Yani biz burayı pahalı almadık” şeklinde konuştu.

Ardından ise, Samsun TSO’nun 2014 yılı gelir-gider bütçesi görüşüldü. Konuyla ilgili söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, Odamız 2014 yılı tahmini bütçesi yönetim kurulumuzun ve genel sekreterliğimizin uzun ve titiz çalışmaları hazırlanmış ve hesapları inceleme komisyonu tarafından da yaptığımız çalışma doğrultusunda revizyona ihtiyaç görülmeden kabul edilmiştir. Bütçenin hazırlanmasına katkı sağlayan arkadaşlarımıza ve gösterdikleri güven nedeniyle hesapları inceleme komisyonumuza teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere 2013 yılı tahmini bütçesini 5 milyon 200 bin olarak onayına arz etmiştik. Kasım ayı sonu itibariyle gelir bütçesi yüzde 96,6 olarak gerçekleşmişken, gider bütçesi ise yüzde 75,8 oranında gerçekleşmiştir. Bugün itibariyle ise; gelir bütçesi yüzde 101, gider bütçesi yüzde 80 oranında gerçekleşmiştir. Söz konusu oranlar geçen yıl yaptığımız açıklamalarla paralel, bu nedenle bu yıl da geçtiğimiz yıla benzer bir tablo karşımızda, yine tasarruf yaklaşımıyla bütçeyi yönettiğimizi rahatlıkla ifade edebilirim. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak kentin kalkınma dinamiklerini harekete geçirecek projeler hazırlıyor, uyguluyoruz. Dolayısıyla bütçenin etkin bir şekilde yönetilmesi olmazda olmaz. 2014 yılı bütçemizi de yine bu yaklaşımla hazırladık. Tüm amacımız, sizlerden aldığımız destek ile kent ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmek” diye konuştu.

Meclis Üyesi Murat Keskin’in gündem dışı söz almasının ardından Samsun TSO’nun 2014 yılı tahmini gelir-gider bütçesi meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından tekrar söz alan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 2014 tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, yeni yılın herkese sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni etti.  Diğer gündem maddelerinin de görüşülüp karara bağlanmasının ardından meclis toplantısı sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu ve Akyüz, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü programına katıldı Murzioğlu ve Akyüz, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü programına katıldı
16 Temmuz, 2020
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Haluk Akyüz, hain FETÖ terör örgütünün başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü programına katıldı.
Murzioğlu ve Akyüz, denetimlere katıldı Murzioğlu ve Akyüz, denetimlere katıldı
6 Ağustos, 2020
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Haluk Akyüz, İçişleri Bakanlığı'nın direktifleri doğrultusunda valilerin yönetimi ve koordinasyonunda yapılan, "Kovid-19 Tedbirleri Denetimi"ne katıldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu