Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun TSO’dan protokol ziyareti « Geri
Samsun TSO’dan protokol ziyareti
Samsun TSO’nun yapılan seçimlerin ardından yeniden oluşan Meclis Başkanlığı Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu, protokol ziyaretlerinde bulundu.
 22 Mayıs, 2013


Samsun TSO’nun yapılan seçimlerin ardından yeniden oluşan Meclis Başkanlığı Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu, protokol ziyaretlerinde bulundu.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapılan seçimlerinin ardından göreve gelen Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Meclis Başkan Yardımcıları Aydın Özvatan ve Bayram Akyüz, Meclis Katip Üyesi Hüseyin Kurt, üyelerin takdirini alarak ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanlık koltuğuna oturan Salih Zeki Murzioğlu ve yönetimi, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve 19 Mayıs Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan’ı makamlarında ziyaret etti.

Kentin kalkınmasında TSO önemli görevler üstlendi

Samsun TSO’nun yeni oluşan Meclis Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu ilk olarak Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Hüseyin Aksoy, “Kentimizin gelişmesinde ve daha ileriye taşınmasında Ticaret ve Sanayi Odamız çok önemli görevler üstleniyor. Samsun’da yapılan çalışmalarda kurumlar arasında güzel bir diyalog var. Kurumlar arasındaki bu diyalogla Samsun’da  birçok alanda yapılan çalışmalara olumlu olarak yansımaktadır. Hizmetlerin bir an önce gelmesinde, kentin daha iyi bir noktaya taşınmasında bu uyum oldukça önemlidir. Geçmiş dönemde Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde bu uyumlu birlikteliğimizle yaptığımız çalışmaların devam edeceğine inanıyorum. Umuyorum ki önümüzdeki dönemde Samsun’un önemli konularının çözümü noktasında hep birlikte güzel çalışmalar yapacağız. Bir çok ortak proje ve çalışmayı Samsun’un daha iyi bir noktaya gelmesi adına Samsun Ticaret ve Sanayi Odamızla beraber gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı olan  2023 Yılında hedef olarak belirlediğimiz 500 milyar dolar ihracat hedefinde Samsun mutlaka iyi bir noktada yer almalı ve ihracatını daha iyi bir noktaya taşımalıdır. Bu boyutu ile Ticaret ve Sanayi Odamızın yaptığı bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Samsun'da bu güne kadar ‘ben değil bizi’ ön plana çıkarmaya gayret ettik. Bütün kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızda bu duyguyu benimsedi. Hep beraber güçlerimizi birleştirip varılacak hedefe ulaşmada bu duygu çok önemlidir. Geçmiş dönemde olduğu gibi bundan sonraki dönemde de aynı heyecanla çalışmalarımızı ortaya koyacağız. Ben Ticaret ve Sanayi Odamızın eski yönetimine yapmış oldukları çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimizle aynı duygu ve aynı heyecanla Samsun adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.“Hep birlikte Samsun’a hizmete devam edeceğiz”

Samsun TSO yönetimi ardından ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Başkan Yılmaz, Oda Meclis Başkanlığı’na ve yönetime yeni katılan üyelerle tanıştı.  Samsun TSO’nun yeni oluşan meclisine ve yönetimine yeni dönemde yapacakları çalışmalarda başarılar dileyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Allah hayırlı uğurlu etsin. İnşallah bundan sonra da hep birlikte Samsun’a hizmet için çalışmaya devam edeceğiz. Dünya değişiyor, ülkemiz gelişiyor. Samsun da değişim ve gelişimden geri kalmamalı. Üretmek zorundayız ve kendimizi geliştirmek zorundayız. Şehrimizde güzel bir birliktelik var. Hep birlikte el ele vererek güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Samsunumuz çok şükür son 10 yıl içinde hükümetimizin de yakaladığı ekonomik istikrar programı  sayesinde nasibini alan şehirlerden birisi oldu. Kentimiz 10 yıl önceki şehir değil. Geleceğe daha umutla bakan, gerek ekonomisiyle gerek sosyal ve kültürel hayatıyla, gerekse sağlık, eğitim, turizm ve bir kentin tamamını düşünmeye kalktığınızda ele almanız gereken kriterler açısından bir çok konuda güzel şeyler gerçekleştiren şehirlerden bir tanesi oldu. Samsunumuzun, önümüzdeki 10, 15 yıllık süreçte Türkiye’nin ihracatla yarışan, ihracatlarla sınıflandırılan şehirler kategorisine girecek diye düşünüyorum. İnşallah bu hedefe hep birlikte el ele vererek ulaşacağız” diye konuştu.

Üniversite-Sanayi işbirliği sağlandı

Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan’ı da makamında ziyaret eden Samsun TSO Yönetimi, ardından ise, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan’ın konuğu oldu. Ziyaretten dolayı mutlu olduğunu kaydeden Prof. Dr. Hüseyin Akan,  “Samsun Ticaret ve Sanayi Odamızla çok iyi ilişkiler içindeyiz. Zaten göreve geldikten sonra ilk yaptığımız işlerin başında üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak yönünde attığımız adımlar oldu. Başta Teknopark Projesi olmak üzere, bir çok projede ortak çalışma içindeyiz. Sonuçta bu üniversite, şehrin üniversitesi. Mutlaka şehrimize katkı sağlamamız lazım. Bunun her zaman gayreti içinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. OMÜ’nün Samsun’un lokomotiflerinden biri olduğunu dile getiren Akan, “Üniversitemizin 2013 yılı bütçesi 250 milyon TL. 2013 yılı döner sermayemizin geliri 150 milyon TL civarında. Bu paraların çoğu Samsun’da harcanıyor. Üniversite-sanayici işbirliği sadece bizim için değil, ülkemiz için de çok önemli. Çünkü bu birlikteliğin ülkemizi ayağa kaldırır diye düşünüyorum. Sanayicimizin ürününün bir cazibesinin, albenisi ve kalitesinin olması lazım. Bunun için üniversite-sanayi işbirliği önemli diyoruz. Akademisyen çalışmasını yapıyor laboratuvarda kalıyor, sanayicinin de Ar-Ge sıkıntısı oluyor çözemiyor. Sorunlar birlikte bir araya gelmeyle çözülür. Burada iki tarafta kazanacak. Teknopark tamamlandığınca Samsun’da ciddi anlamda bir kıpırdanma yaşanacak diye düşünüyorum. İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızla işbirliğimiz daha da artarak devam ederek, şehrimize daha çok katkı sağlayacağız. Sizlere de yeni döneminizde başarılar diliyorum” diye ifade etti.

“Şehirde güzel bir birliktelik sağladık”

Ziyaretlerde konuşan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, şehrin son yıllarda kurumlar arasında sağladığı birlikteliğe vurgu yaptı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi olarak istişarelere  her zaman açık olduklarının altını çizen Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “İnşallah bu dönem çok daha güzel işlere imza atacağız. Bizim tek derdimiz şehrimize daha güzel hizmet sağlamak. Göreve geldiğimiz günden beri her kesimle güzel birliktelikler sağlamanın gayretinde olduk. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Başta Fuar ve Kongre Merkezi, Teknopark, Lojistik köyü gibi bir çok büyük proje sağlanan güzel birlikteliğin sadece birkaç örneği.  Göreve ilk başladığımızdan beri bütün çalışmalarımıza destek veren Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Rektörümüze, siyasi partilerimizin temsilcilerine, diğer tüm kurum kuruluşların yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcilerine camiam adına teşekkürlerimi borç biliyorum. İnşallah yeni dönemimizde daha sık bir araya gelerek şehrimizin kalkındırılmasında önemli rol üstleneceğiz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’dan Çiftçi’ye, “Hayırlı olsun” ziyareti Samsun TSO’dan Çiftçi’ye, “Hayırlı olsun” ziyareti
27 Ağustos, 2020
Samsun TSO Yönetimi, Tekkeköy İlçe Kaymakamlığı’na atanan Hayrettin Çiftçi’ye “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
Büyükelçi Kiondo’dan Tanzanya’ya yatırım daveti Büyükelçi Kiondo’dan Tanzanya’ya yatırım daveti
27 Ağustos, 2020
Tanzanya hakkında bilgi vermek, var olan ticari ilişkileri değerlendirmek, yeni iş birlikleri geliştirmek ve yatırım fırsatlarını anlatmak adına Samsun’a gelen Büyükelçisi Prof. Elizabeth K. Kiondo, Samsunlu iş insanlarını ülkelerine yatırım yapmaya davet etti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu