Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Milletvekili Bakır, Samsun TSO kadın ve genç girişimcilerle buluştu « Geri
Milletvekili Bakır, Samsun TSO kadın ve genç girişimcilerle buluştu
  Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Samsun Milletvekili Tülay Bakır, kadınların ve gençlerin işgücüne katılımlarının sağlanması ve istihdama katılımlarında neler yapılabileceği yönünde fikir alışverişinde bulundu.
 17 Haziran, 2013


  Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Samsun Milletvekili Tülay Bakır, kadınların ve gençlerin işgücüne katılımlarının sağlanması ve istihdama katılımlarında neler yapılabileceği yönünde fikir alışverişinde bulundu.

Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleriyle ayrı ayrı bir araya geldi. Milletvekili Tülay Bakır ilk olarak Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu üyeleriyle buluştu. Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik, yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında Tülay Bakır’ı bilgilendirdi. Kadınların iş hayatına girmesine ve onlara destek olunmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Gülay Atik, “Eğitime büyük önem veriyoruz. İki dönemdir girişimcilik eğitimi altında bir kurs programı düzenledik. Biz her zaman kadınlarımızın yanındayız ve onların işgücüne katılması için de projelerimize ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Birlikte olursak ve birlikte mücadele edersek daha kazançlı olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kadınların işgücüne katılım oranının çok düşük olduğunu ifade eden Samsun Milletvekili Tülay Bakır, “İnsanların bir araya gelmeleri, birbirinden güç almaları son derece önemli. Onun için Ticaret ve Sanayi Odaları’nı çok önemsiyorum. Çünkü artık toplumların kimseyi tek tek dinleme imkanı yok. Mutlaka beraber dinleyebilir, beraber ortak gündem yapabiliriz. Sizler ayrıca, dayanışmayı öğretiyorsunuz, Anadolu’ya sahip çıkıyorsunuz. Bu çok önemli. Artık kadın girişimcileri bir yere getirebilir miyiz, bir araya getirebilir miyiz düşüncesine doğru gidilmesi beni son derece mutlu ediyor. Kadınların işgücüne ve istihdama katılmaları konusuna çok önem veriyorum. İlçe merkezleri, köylerimiz ve orman köylerimizde yaşayan kadınlarımız olmak üzere üç ayrı kuşakta kadın istihdamını düşünce planını devreye soktuk. Burada amacımız kadınlarımızı artık ön plana çıkartmak. Kadınlarımız aile içinde olsun, çalışma hayatında olsun gerçekten insan üstü bir çabayla çalışıyorlar. Kadınlarımızı artık ön plana çıkartmamız lazım. Kadınlarımızın sadece çalışması değil girişimci olması, sadece girişimci olması değil benzer işleri yapacak olan arkadaşlarıyla bir araya gelerek işlerini büyütmesi ve söz sahibi olması, marka durumuna gelmesi lazım. Benim gönlümdeki amaç bu” diye konuştu.

Samsun’da kadınların hangi alanda ne iş yapabileceği konusunda da değerlendirmelerde bulunan Tülay Bakır, “Bunun için bazı toplantılar yaptık. 17 ilçemizde, köylerimizde, dağ köylerimizde kadınlarımızın halıcılıktan ipek böcekçiliğine, defne yaprağı üretiminden gıdaya, kesme çiçekçilikten bir çok alana çok farklı yapabileceği çok iş var. Özellikle tarıma yönelik kadınlarımız için çok ciddi işler yapılabilir.  Hangi ilçemizde hangi işi yapabilirizi araştırıyoruz ve bu araştırma da hemen hemen bitmek üzere. Benim elimde 50 civarında kadınlarımızın yapabileceği alan var. Daha sonra ise bunları nasıl iş alanı haline nasıl getiririzi düşüneceğiz. Bunun içinde sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Sizler rol modelisiniz. Ben bu ülkeye yapılacak her iyi şey için elimi taşın altına koyarım. Kime gidilecekse giderim, kimle görüşülecekse de görüşürüm. Yeter ki biz bunu başarabilelim” diye ifade etti.

Tülay Bakır ardından ise, Samsun TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Merih Kargı, kurulun faaliyetleri ve çalışmaları hakkında Bakır’ı bilgilendirdi. Şu anda iki farklı proje üzerinde çalıştıklarını belirten Kargı, “Bunlardan bir tanesi KOSGEB ve TEB’le birlikte yürüttüğümüz Uygulamalı Girişimcilik Eğitim projemiz. Buradaki amacımız özellikle üniversite son sınıf öğrencilerine ve üniversite mezunu olan bireylerin Samsun’dan beyin göçünü engellemek, projelerine destek sağlayarak, girişimlerini Samsun’da yapmalarını sağlamak. Şu anda ikinci projemiz de üniversitemizle birlikte proje pazarı oluşturma noktasında çalışmamız. Bunu sadece Samsun’la sınırlamadık. Karadeniz çapında bir proje. Projeleri değerlendireceğiz ve o değerlendirdiğimiz projeleri derecelendirerek ödüllendireceğiz. Akabinde de projenin hayata geçebilmesi için çalışma içerisine gireceğiz. Bu projelerin yanında daha farklı çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

Samsun TSO Genç Girişimciler Kurulu’nun yürüttüğü projeleri Samsun’u ileriye taşıyabilecek çok önemli projeler olarak değerlendiren Bakır, “Gerçekten benim de hayran olduğum iki tane proje içindesiniz. Çünkü, eğitimin olmadığı, planlamanın olmadığı, belli bir kuruluşlarla işbirliği yapılmadan yürütülen projeler hiçbir yere varamaz. Sizi kurduğunuz işbirliklerinden dolayı kutluyorum. Ufkunuzu çok geniş buldum. Benim için öncelik Samsun’un gelişmesi. Herkes kendi kenti için çalışırsa büyük Türkiye olur, Türkiye de gelişirse dünya olur. Samsun’un değerini bilelim, değerini anlatalım ama biz de proje üretelim. Samsun inşallah kısa sürede emin adımlarla hak ettiği noktaya gelecek. Yeter ki birlikte hareket edelim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu, video konferansla Bakan Pakdemir ile görüştü Murzioğlu, video konferansla Bakan Pakdemir ile görüştü
3 Haziran, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin, video konferans yöntemiyle 365 Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları’yla görüştüğü toplantıya katıldı.
TOBB Yönetimi, Büyükelçi Chilcolt ile istişarede bulundu TOBB Yönetimi, Büyükelçi Chilcolt ile istişarede bulundu
5 Haziran, 2020
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıya, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcolt da katıldı. Toplantıda, COVID-19, Türkiye-Birleşik Krallık Ticari İlişkileri ve müzakereleri yürütülen Serbest Ticaret Anlaşması gibi konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
1
65 YAŞ ÜZERİ İŞLETME SAHİPLERİNİ DE İLGİLENDİREN GENELGE YAYINLANDI
18 Yaş Altı ile 65 Yaş ve Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelge şu şekilde: “ Detay için tıklayınız.
KAPAT X