Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun adım adım gelişiyor, değişiyor « Geri
Samsun adım adım gelişiyor, değişiyor
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un her alanda yukarıya çıkışını sürdürdüğünü söyleyerek, “Bunda sizlerin de payı var.
 6 Ağustos, 2014


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un her alanda yukarıya çıkışını sürdürdüğünü söyleyerek, “Bunda sizlerin de payı var.  Kentimizdeki değişim ve gelişim adım adım gerçekleştiriyor. İnşallah şehrimiz yeni dönemde daha iyi yerlere gelecek. Ben buna yürekten inanıyorum” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yönetim Kurulu’nun tam kadro hazır bulunduğu ziyarette konuşan Samsun TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, iki kurumun çok iyi bir uyum ve ahenk içinde bugüne kadar farklı şeyleri hayata geçirdiğini söyledi. Son yıllarda Samsun’da kurumlar arasında çok güzel birliktelik yakalandığını ifade eden Murzioğlu, “Gerek Valimizle gerek sizlerle gerekse diğer kurumlarla çok güzel bir uyum içindeyiz. Bu ahenk ve uyumun meyvelerini her geçen gün alıyoruz. Bunların başında şehrimizde yıllarca konuşulan, fakat bir türlü hayata geçirilemeyen Fuar ve Kongre Merkezi, Teknopark ve Lojistik Köy gibi önemli çalışmalar geliyor. Her birini yavaş yavaş hayata geçiriyoruz. El birliği ve kader birliği yapıyoruz. Bu uyum ve ahengin devam etmesi için Samsun TSO olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret göstermeye çalışıyoruz. Her zaman birlikte Samsun için, gelecek nesiller için el birliği ile bu işin üstesinden geleceğiz" dedi.

“Sizleri çok seviyorum”

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydederek, “Sizleri çok seviyorum. Her işin başı sevgidir diye düşünüyorum. Sevgisiz bir şeyin mekanik bir şeye dönüşeceğini düşünüyorum. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili bir konu olduğunda içimde bir heyecan oluşuyorsa bu sizlere karşı duyduğum sevgidendir. İçtenliği ve sevgiyi, beraber olmaktan mutluluk duymayı Allah bize nasip etti. Sizin diğer kurum ve kuruluşlara da aynı sevgiyle baktığınızı biliyorum. Bu çok güzel bir şey. Özellikle sizlerle beraber olduğum dönem içerisinde her şeye sevgiyle başladık, birbirimize karşı iyi duygular besleyerek başladık. Samsun tarihi boyunca geleceğe doğru dolu dizgin koşma iddia ve ideali taşıyıp bu mücadeleyi veriyor. Artık durum değişti. Devlet yatırım konusunda elini ayağını çekince zor ayakta duran Samsun, ayakta durmayı öğrendi. Şimdi Gıda OSB'yi büyütmeyi, lojistik köyü, fuar kongre merkezini konuşuyoruz. Bu değişim ve gelişim adım adım gerçekleştiriyor. İnşallah şehrimiz yeni dönemde daha iyi yerlere gelecek. Ben buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Samsun’a merkezi hükümetin katkısı çok oldu

Ülke gündemi hakkında da görüş bildiren Başkan Yılmaz, Samsun'a merkezi hükümet yatırımlarında bakanların ve milletvekillerinin katkısı olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "30 Mart sonrası iyi bir sonuç aldık. Gerekli bir sonuçtu. Mesela meclis aritmetiğimizde 83 meclis üyemizin 69 tanesi AK Parti’lidir. Ben diğer siyasi hareketlerin de başarılı olmasını isterdim. Ama bize yöneltilmiş olan bir teveccühün boyutunu ifade etmek için bunu söylüyorum. Başarılı olduysak bu başarımıza katkı verenlere teşekkür etmek de bizim boynumuzun borcudur. Samsun şehri Karadeniz’in değil, bana göre Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinin özellikle 30 büyük şehrini alsak, çeşitli açılardan mukayese etsek sanayi üretimi, eğitim alt yapısı açısından belediye ulaşım hizmetleri ve kentsel dönüşüm açısında mukayese etsek o 30 tanesinin ilk 15'inin üzerine çıkıyor. İlk 13 içinde oluyor. Bu iktisadi boyutu bütçe itibari ile baktığımızda ilk 20'lerde yer alıyor. Başarılar noktasında yukarıya çıkışını sürdürüyor. Bunu itiraf etmeliyim ki Samsunumuzda merkezi hükümetin yatırımlarının katkısı var. Bakanlarımızın ve milletvekillerimizin katkısı olmuştur" diye ifade etti.

“10 Ağustos’tan çok umutluyum”
 

Başbakan Erdoğan'ın siyasetin duayeni olarak sadece ülke çapında değil, bölgede lider konumda olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, "AK Parti iktidarı son 12 sene içerisinde hakikaten girdiği her seçimi artan paylarla kazandı. Başbakanımız bana göre hak etti. Siyasetin bir virtüözü gibi, bir duayeni olarak sadece ülkede değil bölgesel lider konumuna geldi. Bunlar bizim kazanımlarımız. Yani başka bir ülkenin kazanımları değil. Bu kazanımlarla gurur duymalıyız. Biz ne petrolü, ne özel bir yeraltı zenginliğini son 10 yıl içinde bulduğumuz için kabuk değiştirmiş bir ülke değiliz. 2000 öncesi siyasi iktidarsızlıkların Türkiye'ye ne kadar bedel ödettiğini, 2000 sonrası istikrarın ne kadar kazanımlar getirdiğini gördük. Önümüzdeki 10 Ağustos’ta başka bir süreç geliyor. Cumhurbaşkanlığı ile Türk demokrasisi yeni bir formata yerleşiyor. O da artık ilk defa Cumhurbaşkanını halk seçiyor. Çok iyi donanımlı karizmatik liderini Cumhurbaşkanı yapıyor. Bu Cumhurbaşkanının da hedefinde iddiasında bulunduğu felsefi boyuta bakarsa bu da Türkiye Cumhuriyeti'nin yarı başkanlık sistemine ihtiyaç duyduğunu öngörüyor. Türkiye Cumhuriyeti oraya bir takım angajmanlardan ipoteklerden kurtarmaya dönük, 'yerim dar' demeyen bu ülke için ölünce akan suların durduğu kararlı, iddialı ve gayretli liderinden en alt kademesindeki memuruna kadar herkesin topyekun seferberlik yapabileceği bir sürece gireceğini düşünüyorum. 10 Ağustos’tan çok umutluyum. 10 Ağustos sonrası Türkiye başka bir frekansta oturacağını düşünüyorum" diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu’ndan kampanyaya davet Murzioğlu’ndan kampanyaya davet
9 Kasım, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsunluları AB Türkiye Delegasyonu ve UNDP Türkiye tarafından başlatılan ‘İklim Eylemi Kampanyası’na katılmaya davet etti.
Murzioğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Murzioğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
29 Ekim, 2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Cumhuriyet'in sahip olduğumuz en anlamlı ortak değerimiz olduğunu belirtti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu