Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun TSO’ya KUYAP ödülü « Geri
Samsun TSO’ya KUYAP ödülü
Avrupa Birliği ile Türkiye ortaklığında finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sorumluluğunda TOBB tarafından yürütülen KUYAP projesine katkılarından dolayı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) plaket ile ödüllendirildi.
 6 Mayıs, 2015


Avrupa Birliği ile Türkiye ortaklığında finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sorumluluğunda TOBB tarafından yürütülen KUYAP projesine katkılarından dolayı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) plaket ile ödüllendirildi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO)ile birlikte Elazığ TSO, Erzurum TSO, Gaziantep Sanayi Odası ve Sivas TSO merkez olmak üzere 15 büyüme merkezinde 2013 yılından bu yana uygulanmakta olan,  Avrupa Birliği ile Türkiye ortaklığında finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sorumluluğunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen, ‘’KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi (KUYAP)’’nin kapanış ve Eğitim, Destek ve Koordinasyon Merkezlerinin açılış toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Samsun Ticaret ve Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Ayhan Çakır, Samsun TSO Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan, Meclis Katip Üyesi Hüseyin Kurt ve Samsun TSO Genel Sekreteri Süleyman Karabük katıldı.

Tüm çabalar Oda ve Borsaların hizmet üssü olması için

TOBB Sosyal Tesisleri Salonu’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmalarını, Planet S.A. Proje Direktörü Petros Catsis, AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkan Yardımcısı Andrea Vera, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Ömer Ayçiçek ve TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz gerçekleştirdi. Oda ve Borsa Başkanları, Avrupa Birliği Delegasyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı toplantıda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, TOBB olarak, 2001 yılından beri oda ve borsaların hizmet kapasitesini geliştirmeye çalıştıklarına işaret ederek, “Oda ve borsalarımızı işletmeler için birer hizmet üssü haline getirme uğraşı içindeyiz. Daha çok ve dünya standartlarında hizmet için çalışıyoruz. Bunun için biz yatırım yapıyoruz. Oda ve Borsalarımız da yatırım yapıyor” dedi.

Rekabet koşullarına göre firmalar kendini geliştirmeli

 Küreselleşme, yeni teknolojiler ve bilgiye kolay erişim gibi faktörlerin işletmelerin çalışma koşullarını süratle değiştirdiğine işaret eden Faik Yavuz, firmaların, iş modeli, strateji ve süreçlerini hızla değişen rekabet koşullarına uyum sağlayacak biçimde şekillendirmelerinin, başarıyı sağlamak için gerekli unsur haline geldiğini anlattı. Projenin uygulama sürecinde yaklaşık 10 bin kişiye doğrudan ulaştıklarını belirten Faik Yavuz, “2380 kişi bilinçlendirme ve bilgilendirme toplantılarımıza iştirak etti. 376’sı sektörel olmak üzere toplam 1161 atölye çalışması gerçekleştirdik. 2182 işveren teorik eğitimlerimize iştirak etti. Bu eğitimleri yerelde, yani işverenlerimize en yakın noktalarda yaptık. 151 işveren ve 151 çalışan çeşitli işyerlerine inceleme ve başarı hikayelerini tetkik etme ziyaretine katıldı. 3444 çalışan eğitimlerimize iştirak etti. Eğiticilerin eğitim çalışmalarımızdan 565 eğitici başarıyla yararlandı. Üniversite – Sanayi İşbirliği Konferansını 300’ün üzerinde bir katılımla Samsun’da gerçekleştirdik.  210 meslek lisesi öğretmeni eğitimlerimizden yararlandı. 91 KOBİ’yi doğrudan ziyaret etti. Kısaca, projemizle çok sayıda örnek çalışma gerçekleştirdik. Bundan sonrası için de oda ve borsalarımıza ilham kaynağı olacak faaliyetler geliştirdik” diye konuştu.

Samsun TSO’ya KUYAP hizmet plaketi

Ardından da TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, aralarında Samsun TSO’nun da bulunduğu ve KUYAP projesinin ortakları beş Ticaret ve Sanayi Odaları’na teşekkür plaketi verdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası adına plaketi ise, Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Ayhan Çakır aldı. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Samsun TSO yöneticilerine ve KUYAP ekibine projeye verdikleri önem ve destekten dolayı teşekkür etti.

KUYAP itici güç oldu

Törende konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Ayhan Çakır, iki yıldan beri Samsun’da uyguladıkları KUYAP projesini hedeflerin üzerinde tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Ancak, Samsun TSO olarak inanıyoruz ki; KUYAP ile bölgemize kattığımız hizmet altyapısının etkisini orta ve uzun vadede daha da etkin bir şekilde hissedeceğiz. Zira, bizler işadamları olarak ulusal ve uluslararası kıyasıya bir rekabetin içerisindeyiz. Bu rekabet ortamında asla durmak gibi bir şansımız yok. Çünkü son derece zorlu olan bu yokuşta durduğumuz zaman asla ve asla ileriye gitme gibi bir şansımız olmayacak ve geriye gitmeye mahkum olacağız. Bu çerçeveden baktığımız zaman KUYAP bizler için, Samsun ve bölgemizde bu yokuşta itici bir güç oldu” diye ifade etti.

Daha sonra ise, Ankara, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Samsun ve Sivas Eğitim, Destek ve Koordinasyon Merkezleri’nin sembolik açılışı yapıldı. Program, KUYAP projesine genel bakışın değerlendirildiği oturumlardan sonra sona erdi. 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’dan bin 300 aileye gıda yardımı Samsun TSO’dan bin 300 aileye gıda yardımı
28 Mayıs, 2020
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB işbirliği ile Ramazan ayında ihtiyaç sahibi bin 300 aileye gıda yardımında bulundu.
Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı
25 Mayıs, 2020
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ulu Önder Atatürk'ün,19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının milletin kaderini değiştiren tarihi bir başlangıç olduğunu söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X