Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun TSO Meclisi terör olaylarını bir kez daha kınadı « Geri
Samsun TSO Meclisi terör olaylarını bir kez daha kınadı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, son dönemlerde artan terör olaylarını kınarken, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 26 Ağustos, 2015


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, son dönemlerde artan terör olaylarını kınarken, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Ağustos ayı olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi, son dönemde artan terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun şehir dışında olması dolayısıyla Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, iki toplantı arasında yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

“Güvenlik güçlerimizin yanındayız”

Konuşmasına, Türkiye’de yaşanan terör olaylarına değinerek başlayan Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, “Geçtiğimiz ay ki meclis toplantımızda, bu salondan ve bu kürsüden uzun bir aradan sonra artan terör olaylarına karşı tepkimizi ortaya koymuştuk. Ama maalesef sizin de bildiğiniz gibi ülkemizin birliğini, dirliğini ve düzenini bozmaya yönelik terör olayları devam etmektedir. Terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Bugün ayrıca, Mardin’de şehit düşen Samsunlu polis memurumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı diliyorum. Bilinmesini isterim ki; Samsun iş dünyası olarak bizler; milletin huzurunu, memleketin birliğini canları pahasına savunan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve emniyet teşkilatımızın sonuna kadar arkasındayız, gerektiğinde yanlarında omuz omuzayız. Yıllarca Türkiye üzerinde oynanan çeşitli senaryolar yeniden ortaya çıkartılmak istense de bir gerçek var ki; ülkeyi karıştırmak isteyenler emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.Kirli ellerce uygulamaya konulduğu şüphe götürmeyen bu senaryolara karşı çok dikkatli olmak durumundayız” dedi.

Şahin’den, “Gün dayanışma günü, gün kenetlenme günüdür”

“Millet olarak sağduyuyu elden bırakmadan, yapılan hain saldırılara karşı kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden tek vücut olmalıyız” diyerek konuşmasını sürdüren Şahin, “Merak edilmesin ki; biz geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak dimdik duracağız. Birliğimiz sayesinde kimsenin gücü ülkemizin bütünlüğünü bölmeye yetmeyecektir. Bir kez daha buradan ülkemizde huzur ve güven ortamını korumak adına görev yapan asker ve polislerimize yönelik saldırıların son bulmasını istiyoruz. Gün dayanışma günü, gün kenetlenme günüdür. Öte yandan, Oda olarak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun’un geçtiğimiz gün ki köşe yazısında, “Var mısınız?” diyerek başlattığı terörü lanetleme çağrısına, biz de binamızın ön tarafına astığımız şanlı Türk bayrağımızla destek verdik. Toplumsal bilinç oluşturulmak adına başlatılan anlamlı kampanyaya da tüm halkımızın katılımımı bekliyoruz.  Şehitlerimize bir kez daha rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.

TEKNOPARK hakkında bilgi verdi

Şahin, konuşmasında ayrıca, Samsun TEKNOPARK’ın son durumu hakkında da meclis üyelerini bilgilendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın da büyük ortaklarından biri olan Samsun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.’nin (TEKNOPARK) teknoloji geliştirme bölgesi ilan edilen OMÜ Atakum yerleşkesinde 80 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu hatırlatan Şahin, “Samsun TEKNOPARK İdare ve Kuluçka Binası, yaklaşık 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahiptir. Kiralanabilir alanı ise 1.500 metrekaredir. Sosyal etkinlik alanları, konferans salonu, seminer ve toplantı salonları bölge kiracılarına hizmet vermektedir. Samsun TEKNOPARK,  1 Temmuz 2014 tarihinde resmi olarak faaliyete başlamıştır. 0 Bugüne kadar 36 adet Ar-Ge / Yazılım Geliştirme proje başvurusu kabul edilmiştir. Bölgede 36 işletme, Ar-Ge / Yazılım Geliştirme konusunda faaliyet göstermektedir. Bölgede faaliyet gösteren 36 işletmede, Ar-Ge / Yazılım Geliştirme uzmanı 93 kişi istihdam edilmektedir. Kuluçka Firmaları için ayrılan 116,5 metrekare alanın 83 metrekaresi kiralanmıştır. Kuluçka doluluk oranı ise yüzde 70’dir. Girişimci Firmalar için ayrılan 1381,8 metrekare alanın 1243,8 metrekaresi kiralanmıştır. Ar-Ge alanı doluluk oranı ise, 90’dır. Kiralanmamış 23 metrekarelik 6 adet ofis bulunmaktadır.  Başvurusu değerlendirme aşamasında olan 2 girişimci yer tahsisi için beklemektedir” diye konuştu.

Samsun TSO’dan Bükreş’e iş gezisi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15-18 Ekim tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş kentine yapılacak “İş Gezisi” hakkında da meclis üyelerini bilgilendiren Şahin, “Sizlerin de katılımıyla bildiğiniz gibi zaman zaman yurt dışına iş gezileri düzenliyoruz. Yine 15-18 Ekim tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş kentine geniş katılımlı bir “İş Gezisi” düzenleyeceğiz. Gezi kapsamında çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunacağız. Ayrıca, “Translogistica 2015-Bükreş Uluslararası Taşıma ve Lojistik Fuarı”nı da ziyaret edeceğiz. Oldukça faydalı olacağına inandığımız “İş Gezisi”ne sizlerin de katılımını bekliyoruz. İş Gezisi’ne katılmak isteyen siz değerli meclis üyesi arkadaşlarımız Oda Sekreteryamıza ya da Dış İlişkiler Müdürlüğümüze başvurarak, gerekli bilgiyi alabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

Meclis toplantısında ayrıca, Meclis Üyesi Koray Uludoğan’da gündem dışı konuşma yaptı. Toplantı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sonar erdi. 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Ünal: “Sigortalı işçi çalıştıran kazanır” Ünal: “Sigortalı işçi çalıştıran kazanır”
22 Ekim, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaretinde konuşan SGK Samsun İl Müdürü Ünal Kaya, sigortasız işçi çalıştırmanın, sigortalı çalıştırmaktan çok daha maliyetli olduğunu belirterek, “Sigortalı işçi çalıştıran işveren hem kendi kazanır hem de ülkesine kazandırır" dedi.
Samsun AB Bilgi Merkezi’nden anlamlı kampanya Samsun AB Bilgi Merkezi’nden anlamlı kampanya
28 Kasım, 2020
Samsun STSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla gerçekleştirdiği ilan kampanyası ile kadına karşı şiddetle mücadelenin önemine dikkat çekti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu