Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun TSO Meclisi ilk toplantısını yaptı « Geri
Samsun TSO Meclisi ilk toplantısını yaptı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) yeni meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.
 5 Mayıs, 2018


Samsun Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) yeni meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni dönemde de layıkıyla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

7 Nisan’da yapılan seçimde oluşan Samsun TSO Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Davut Altan Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılışını ise meclisin en yaşlı üyesi Hasan Gümrükçü gerçekleştirdi. Meclisin hayırlı, uğurlu olmasını temennisiyle meclisin açılışını yapan Gümrükçü, Geçtiğimiz günlerde oldukça yoğun bir katılımla ve demokratik bir ortamda gerçekleştirdiğimiz Oda Organ Yenileme Seçimleri sonucu oluşan yeni meclisimizin en yaşlı üyesi olarak ilk meclis toplantımızın açılışı bana nasip oldu. Samsunumuzun kalkınmasına 100 yılı aşkın süredir hizmet eden böylesi köklü bir kurumda görev almaya talip olduğunuz ve seçildiğiniz için sizleri gönülden tebrik ediyorum. Genç, donanımlı, azimli, vizyon sahibi siz değerli meclis üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, Samsun’u daha üst seviyelere çıkartacağımıza, bu görevi en iyi şekilde ifa edeceğimize olan inancımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Akyüz: “Ortak paydamız Samsun”

Gümrükçü daha sonra ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni seçilen Meclis Başkanı Haluk Akyüz’e teslim etti.  Meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başladı.
Meclisin açılışında konuşan yeni meclis Başkanı Haluk Akyüz, “Bu dönem 37 meslek grubundan toplam 85 meclis üyesiyle bu çatı altında hep birlikte çalışacağız. Aramızda 34 yeni arkadaşımız var. Yaşımız daha genç, eğitim düzeyimiz daha yüksek. İyi bir uyum ve dinamizm yakalayarak başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Bizler bugün burada 8 bin 500 üyenin temsilcisi olarak bulunuyoruz. Hepimizin ortak paydası Samsun. Temsil ettiğimiz her bir üyemizin sorumluluğunu hakkıyla taşımanın tek yolu birlik ve beraberlikten taviz vermemektir. Zira “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Bu bağlamda birlik ve beraberliğimizi daha güçlü kılmak için gerek meslek grupları halinde, gerekse genel katılımlı olarak çalışmalarımızı istişare etmek, farkındalık oluşturmak adına pek çok faaliyet ve organizasyon düzenlemeyi planlıyoruz. Sizlerin de bu organizasyonlara katılım ve katkı hususunda destek vermelerini rica ediyorum. Eğer iş camiası olarak içinde bulunduğumuz süreçleri iyi okur, işbirliğimizi arttırırsak; sadece şehrimiz için değil, bölgesel ve hatta küresel ekonominin yönünü tayin edecek fırsatlar yakalarız. Bunun da tek bir yolu var. Kültürümüzün bize öğrettiği ve az önce ifade ettiğim gibi: “Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var”  düsturu ile daha fazla bir araya gelmek ve daha fazla işbirliği yapmaktır. Büyük potansiyelimizi ortaya koymalı, ortak vizyon etrafında birleşmeliyiz”dedi.
 

Yaptıkları projeleri anlattı

Ardından da yapılan seçimlerde 3’üncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Salih Zeki Murzioğlu söz alarak, yeni meclise seslendi.  Yeni yönetimin ilk meclis toplantısını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdiklerinin altını çizen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Kentimizin kalkınması bağlamında bugüne ortaya koyduğumuz tüm çalışmalar bu anlayışın ürünüdür. Geçtiğimiz dokuz yıllık süreçte sizlerin de bildiği üzere pek çok proje ortaya koyduk. Türkiye’nin Bakanlar Kurulu kararıyla ilan edilen ülkemizin ilk milli fuarı unvanını kazanmış ama zaman içinde bu özelliğini yitirmeye yüz tutmuş şehrimize Samsun Fuar ve Kongre Merkezini kazandırdık. Bu vesileyle Türkiye’nin ilk güdümlü projesini ortak akılla gerçekleştirdik. Türkiye’de yalnızca üç ilde tüm ulaşım aksları mevcut. Hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşım ağına sahip üç ilden biri olan Samsun’a Lojistik Köy yatırımın getirmek üzere ilk adımı attık. En büyük ortağı olduğumuz ve bu yıl işletmeye alınan Lojistik Köy şehrimize, bölgemize ve ülkemize kazandırılmış Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamındaki en büyük ölçekli projelerden biridir. Ondokuz Mayıs Üniversitemiz yerleşkesinde bulunan Teknopark için büyük destek verdik. Teknopark’ın kurulması için elimizi taşın altına koyduk ve büyük mesai harcadık. Sektörel bağlamda medikal, mobilya, gıda ve inşaat sektörlerine ilişkin ur-ge ve kümelenme projeleri yürüttük. Bundan sonraki görev süremizde de layıkıyla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Murzioğlu’ndan “ortak çaba” vurgusu

Konuşmasında “ortak çaba” vurgusu yapan Murzioğlu, “Referansımız çok güçlü ama çıta epey yüksek. Kentimizin kalkınması adına bu dönemde daha çok çalışma, daha çok üretme gayretinde olacağız. Ancak bu çaba hepimizin ortak çabası olmalı. El birliği, güç birliği yapmak durumundayız. 37 Meslek Komitemiz var. Her birinden sektörlerinin gelişimine ilişkin beklenti içinde olmalarını, çalışmalar yapmalarını istiyoruz. 85 Meclis Üyemiz var. Bu kürsüyü demokratik bir şekilde kullanmalarını icraata destek olmalarını, yön vermelerini istiyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz Samsun ekonomisine katkı vermek. Bunun için katma değeri yüksek ürün üretmek ve ihracatımızı artırmak derdindeyiz. Üretime dayalı bir ekonomiyi desteklemek durumundayız. Bunun için yeni yatırımlara, yeni yatırım alanlarına ihtiyacımız var. Samsun’da bu potansiyel var. Kentimize yeni Organize Sanayi Bölgesi kazandırılması önceliğimiz. Hep birlikte verimli bir çalışma dönemi geçireceğimize olan inancım tamdır” diye ifade etti.

Meclis Üyeleri İhsan Kaptanoğlu ve Metin Aktürk’ün de gündem dışı söz aldığı toplantı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.
 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu’ndan virüse karşı hassasiyet uyarısı Murzioğlu’ndan virüse karşı hassasiyet uyarısı
10 Aralık, 2020
Video konferansla gerçekleştirilen Samsun TSO Ekim-Kasım ayları birleştirilmiş Meclis Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemi sürecinde gerekli tedbirlerin uyulmasının önemine değinerek, “Her geçen gün çemberin daraldığını hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Lütfen gerekli hassasiyeti gösterelim” dedi.
TOBB ve Samsun TSO’dan eğitime tablet desteği TOBB ve Samsun TSO’dan eğitime tablet desteği
11 Ocak, 2021
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Samsun TSO tarafından temin edilen 120 adet tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya teslim edildi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu