Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Otomobil firmaları yeni konseptlerini Samsun Fuarı'nda tanıtacak « Geri
Otomobil firmaları yeni konseptlerini Samsun Fuarı
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 'Samsun Oto Show Fuarı' için geri sayım başladı.
 12 Kasım, 2014


TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 'Samsun Oto Show Fuarı' için geri sayım başladı. 14 otomobil firmasının 15 de otomobil aksesuarı üreten markanın standının bulunacağını, çevre il ve ülkelerle birlikte 100 bine yakın ziyaretçinin gelmesi beklenen organizasyonla ilgili düzenlenen basın toplantısı büyük ilgi gördü.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 'Samsun Oto Show Fuarı' için geri sayım başladı. Birçok markanın yeni konseptlerini tanıtacağı fuarda, ayrıca BMW ilk hibrit otomobilini görücüye çıkaracak. Düzenlenecek olan fuar ile ilgili olarak Anemon Otel’de Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TÜYAP Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı Murat Görgülü’nün katılımıyla tanıtım toplantısı düzenlendi.

Şehrin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak

Samsun’da düzenlenecek olan uluslararası fuar kapsamındaki Samsun Oto Show Fuarı’nın otomotiv sektörünü hareketlendireceğini kaydeden Vali İbrahim Şahin, "1980 yılında Samsun Fuarı'nın ziyaretçi sayısı 1 milyona ulaşmış. Samsun, fuarcılık geçmişi olan bir kent. Şimdi yeni fuar merkezimizde yeni fuar programları düzenlenecek. Dünyada fuarcılık her geçen gün önem kazandırıyor. Alıcılarla satıcıların bir araya getiriyor. Dünyada en çok 2013 yılında fuar organize eden ülke Fransa ikinci sırada ise Türkiye var. Bu noktada Samsun’da düzenlenecek otomobil fuarı ve 2015 yılında planlanan diğer fuarların kentimize gelişimine önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye’de 2013 yılı itibariyle 899 bin civarında araç üretilirken dünya genelinde ise aynı yılda 87 milyon araç üretilmiş. Bu kapsamda ülkemizdeki otomotiv sektörünün genişlemesi ve üretimin artmasına bu tip fuarların katkısı göz ardı edilemez. 18-23 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan fuara 100 bini dışarıdan olmak üzere 250 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Bu rakamlar Samsun’un için çok önemli yerel yönetim olarak bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekiyor" dedi.

FKM, Samsun için önemli bir fırsat

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise fuarın Samsun’un tanıtımı için çok önemli bir fırsat olduğunu bu sebeple şehir merkezinden ücretsiz otobüsler ile servis yapılacağını ve fuar içinde bir de kenti tanıtan stant açacaklarını kaydetti.  Her şeyden önce 2010 yılında Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin kazandırılması yönünde ortaya koyulan iradeye katkı veren herkese teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Çünkü o gün, o inisiyatifi ortaya koymak çok önemliydi. Bugün 12 bin metrekare kapalı olan fuar ve kongre merkezini hizmete açmanın gururu ve mutluluğu içindeyim. Hepinizin de bildiği gibi eskiden kentimizde bir fuar organizasyonu olsa, “Eyvah, açılışı yapılacak yer bize yakışmıyor” diye hayıflanırdık. Çadırlarda fuar açıyorduk. Dolayısıyla bugün ulaştığımız bu noktada böylesi bir merkeze kavuştuğumuz için çok mutluyum. İnşallah fuarın açılışında da bu mutluluğu sizlerle paylaşacağız. Fuar ve kongre merkezleri, gelişen ve büyüyen şehirlerin önemli göstergelerinden birisidir. Türkiye’de fuarcılık denince akla gelen TÜYAP’ın da burayı alması ve yönetmesi de bizim için şanstır diye düşünüyorum. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.  

Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu da, yaptığı konuşmada Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “2010 yılında Odamızda düzenlediğimiz bir törenle fuar ve kongre merkezinin yapımı için bir ortaklığa adım atmıştık. Üç yıl gibi kısa bir zaman içerisinde fuar ve kongre merkezimizi tamamladık. Samsun artık tekrar eski fuar geleneğine kavuşacak.  Fuarlar, bir şehrin gelişmesi, tanıtımı, sosyal ve kültürel hayata katkısı yönünden çok önemlidir. Hizmete açacağımız fuarımızın kentimize her yönüyle büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eski Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un bu fuarın yapımına büyük emeği geçmiştir. Kendisini buradan saygıyla anıyorum ve teşekkür ediyorum. Fuarımızın bir kez daha şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Bu yılın Türkiye’de ilk ve son oto Show fuarı

Türkiye’de bu senenin ilk ve son oto show fuarının Samsun’da yapılacağını kaydeden TÜYAP Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Firma olarak Samsun’daki fuarda Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunacak fuarlar düzenleyeceğiz. İlk fuarımızda, büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Samsun Oto Show fuarı olacak. Bu yıl başka oto fuarı yapılmayacak bu sebeple tüm otomobil meraklılarını Samsun’a davet ediyoruz. Samsun fuarına 14 otomobil markası ve 15 oto aksesuar firması özel kampanyalı fiyatlarla katılacak. Hatta birçok marka yeni konseptlerinin tanıtımını Samsun fuarında yapacak. Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde Samsun başta olmak üzere tüm Karadeniz bölgesinin üretim, istihdam, ihracatına önemli katkılar sağlayacak, sosyal ve kültürel yaşamını hareketlendirecek fuarlar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu yatırımı büyük bir özveriyle tamamlayan Samsun Valiliği’ne, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na, Samsun Ticaret Borsası’na, 19 Mayıs Üniversitesi Vakfı’na, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Öğrencilerin ücretsiz girebileceği fuar kişi başı 5 lira olacak.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu: “Çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” Murzioğlu: “Çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz”
24 Haziran, 2020
Video konferansla gerçekleştirilen Samsun TSO Mayıs-Haziran ayları birleştirilmiş Meclis Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, pandemi ile birlikte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen iş dünyası olarak yılmadan, yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceklerini söyledi.
Samsun TSO bir ilke imza attı Samsun TSO bir ilke imza attı
16 Temmuz, 2020
Samsun TSO, COVID-19 ile mücadele kapsamında, TSE tarafından yürütülen COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu şartlarını yerine getirerek Karadeniz Bölgesi’nde kamu kurum ve kuruluşları arasında bir ilke imza atarak, COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi aldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu