Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Dev organizasyona görkemli açılış « Geri
Dev organizasyona görkemli açılış
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Rusya pazarına Samsun’da üretilen ürünleri tanıtmak ve pazarlamak amacıyla, Rusya’nın Krasnodar kentinde organize ettiği, “Krasnodar’da Samsun İş Günleri” düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.
 11 Aralık, 2014


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Rusya pazarına Samsun’da üretilen ürünleri tanıtmak ve pazarlamak amacıyla, Rusya’nın Krasnodar kentinde organize ettiği, “Krasnodar’da Samsun İş Günleri” düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Samsunlu sanayici ve işadamlarının adeta çıkarma yaptığı Krasnodar’daki dev etkinlik çerçevesinde düzenlenen ikili iş görüşmelerine ise, Rus  işadamları büyük ilgi gösterdi.

Rusya’nın Krasnodar kentinde Samsun rüzgarı esmeye devam ediyor. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Samsun’da üretilen ürünleri tanıtmak ve pazarlamak amacıyla 100’ün üzerinde sanayici ve işadamı olmak üzere bürokratlarla birlikte 130 kişiyle adeta çıkarma yaptığı Rusya’nın Krasnodar kentinde, işadamından sanayicisine, yerel yöneticilerinden basınına kadar büyük ilgi görüyor. 11-14 Aralık tarihlerinde Rusya’nın Krasnodar kentinde düzenlenen, “Krasnodar’da Samsun İş Günleri” dün görkemli bir törenle açıldı.

“Ürettiğimiz ürünleri tanıtmak için buradayız”

Krasnodar kentinin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Krasnaya Ploscshad AVM’nin Showroom’unda düzenlenen etkinliğe katılan misafirleri, Türk folkrolik kıyafetler içerisindeki Rus gençler karşıladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ev sahipliğinden dolayı Krasnodarlı yöneticilere teşekkür ederek, “Biz buraya işbirliğimizi artırmak, ürettiğimiz ürünleri sizlere tanıtmak, karşılıklı projeler üretmek, kentimizi tanıtmak ve sizlerle tanışmak için geldik. Bize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz. Krasnodar bize çok yakın ve benzer taraflarımız da var.  Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye ile Rusya arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkiler son yıllarda arttı. İnşallah işbirliğimizi daha da artırarak sosyal ve ekonomik ilişkilere katkı sağlayacağız. Ben bunu burada gördüm. Tek sıkıntımız iki kent arasında direkt uçak bağlantısının olmaması. Bunu buradaki idarecilerle de paylaştık. Her iki taraf bu konuyu gündeme getirerek inşallah bu sorunu da aşacağız” dedi.

“Ürünlerinizi tanıtmaya hazırız”

Krasnodar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mikhail Flolov ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı organizasyondan dolayı teşekkür ederek, “Şehrimizde böyle bir büyük organizasyonun olması gerçekten çok güzel ve anlamlı. İnşallah işbirliğimizi artıracağız. Sizin de ifade ettiğiniz gibi iki şehir arasında bir köprü lazım. Deniz üstünde bir köprü var, altından da geçecek. Bir havayolu kaldı, onu da inşallah hep birlikte sağlayacağız. Bölgemizde çok sayıda işadamımız bu organizasyonu bekliyordu. Bugün hepsi bir araya gelecek ve işbirliği fırsatlarını görüşecekler. Biz de Oda olarak ürünlerinizi sadece Krasnodar da değil, her bölgede tanıtmak ve yayılmasını sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Organizasyon için bir kez daha sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Başkonsolos, Samsun TSO’yu tebrik etti

Türkiye’nin Novorossisk Başkonsolosu Beste Pehlivan Sun da yaptığı konuşmada, Rusya ile Türkiye’nin son yıllarda işbirliklerinin artığını belirterek, “Ülkemiz, Rusya Federasyonu’nun önemli ticaret ortaklarından biridir. Uluslararası ilişkilerde yaşanan güncel gelişmeler neticesinde, aramızdaki ticaretin ülkemiz lehine daha da artması kuvvetle muhtemeldir. Bu çerçevede, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde, Samsun’un potansiyelinin görev bölgemizde tanıtılması amacıyla düzenlediği organizasyon, son derece zamanlı bir girişim olmuştur. Sizleri tebrik ediyor ve emeği geçenlere ve buraya kadar gelen işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten gurur verici bir organizasyon. Biz de sizi her zaman desteklemeye hazırız. İnşallah bunun meyvelerini ileride alacağız. Ben buna eminim” diye konuştu.

İki ülke için de önemli bir organizasyon

Samsun TSO’nun düzenlediği etkinlikte heyette yer alan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin de, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı organizasyondan dolayı tebrik ederek başladığı konuşmasında, “Rusya bizim için önemli bir bölge. Bizde bundan yola çıkarak ticari, iktisadi, kültürel ilişkilerimizi bölge olarak geliştirmek istiyoruz. Bu organizasyonun, bu amaca önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Düzenlenen etkinliğin iki ülkenin gelişmesi için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Samsun ürünlerine büyük ilgi

Konuşmaların ardından ise, kurdele kesilerek açılış yapıldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Samsun TSO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri ve bürokratların da hazır bulunduğu etkinlikte davetliler, stantları gezdi.  Ağırlıklı gıda ve mobilya olmak üzere değişik sektörlerden 60 firmanın yer aldığı stantlar Krasnodarlılar tarafından büyük ilgi gördü. Krasnodarlılar gıda stantlarının yer aldığı alanda Samsun’da üretilen ürünler ikram edildi. Stantlarda yer alan ürünlere ilginin büyük olması ise Samsunlu firma temsilcilerini sevindirdi.

İşadamları görüşmelerden mutlu ayrıldı

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca, ikili iş görüşmeleri de yapıldı. Büyük bir titizlikle hazırlanan programda 150’ye yakın Rus işadamı, Samsunlu firma temsilcileri tercümanlar aracılığıyla görüşme yaptı. Görüşmelerden hem Rus işadamları hem de Samsunlu işadamları mutlu ayrıldı. Etkinliğe katılan Samsunlu ve Rus işadamları organizasyondan dolayı Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor
22 Mayıs, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin başvurularının devam ettiğini belirterek, artık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerin de krediden yararlanabileceğini müjdeledi.
Murzioğlu’ndan Ramazan Bayramı mesajı Murzioğlu’ndan Ramazan Bayramı mesajı
23 Mayıs, 2020
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı kutlama mesajında bayramın, hem Türk milleti, hem İslam alemi, hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X